سیبل استایل

بهترین توصیه‌ها برای داشتن استایلی مناسب

بهترین توصیه‌ها برای داشتن استایلی مناسب

با اینکه لباس پوشیدن کاری است که همه به معنای واقعی کلمه هر روز انجام می‌دهد اما اینکار (یا اگر می‌خواهید شیک به نظر برسید، سِت کردن آنها با یکدیگر) می‌تواند احساسی مانند انجام سخت‌ترین و ناامید کننده‌ترین کار در صبح را به شما بدهد. ما در این مقاله به این موضوع میپردازیم تا راحت تر بتوانید استایل مورد نظر خودتان را پیدا کنید. با ما همراه باشید

 

۱. اندام خود را متناسب جلوه دهید

بدیهی است که شما می‌خواهید آن قسمت از بدن خود که به آن افتخار می‌کنید را به رخ دیگران بکشید مانند بازوهای برنزه شده یا کمر باریک. در واقع این خوب جلوه دادن قسمت‌های کمتر دوست داشتنی بدن است که به مهارت نیاز دارد. آیا به دنبال روشی برای اینکار می‌گردید؟ اضافه کردن حجم به قسمت مقابل مانند پوشیدن یک شلوار راسته از لگن که نسبت به پوشیدن یک شلوار تنگ، نیمه بالایی پر بدن شما را خنثی می‌کند، می‌تواند راهکار خوبی باشد.

 

۲. لباس‌های ترند را متناسب با سن خود بپوشید

به احتمال زیاد، یک استایل جا افتاده برای تیپ روزانه شما نیز وجود دارد. از بلوز نیم تنه استفاده کنید: برای جلوگیری از نمایان کردن پوست خود، بلوزی را با دامن فاق بلند خود سِت کنید که بلندی آن تا روی ناف شما باشد یا یک تاپ بلند را زیر بلوز نیم تنه خود بپوشید.

 

۳. لباس زیر مناسب باعث می‌شود، لاغرتر به نظر برسید

اگر شما از لباس زیری استفاده کنید که کاملاً اندازه شما باشد، بدنتان شل یا برآمده به نظر نخواهد رسید و این بدان معنی است که فرم بدن شما از هر زاویه‌ای بی‌نقص به نظر می‌رسید. هدف این است که لباس زیرتان جایی میان آرنج و کتف شما قرار بگیرد.

 

۴. خیلی همه چیز را سِت نکنید

سعی کنید رنگ‌هایی را با یکدیگر بپوشید که یکدیگر را تکمیل می‌کنند و نه اینکه به معنای مرسوم آن با یکدیگر «سِت» می‌شوند.ممکن است عجیب به نظر برسد اما ترکیب رنگ‌هایی مانند نارنجی و آبی تیره یا بنفش و زعفرانی مکمل یکدیگر هستند. تغییر دادن اکسسوری‌ها هم در رنگ و هم در جنس نیز راه‌ حلی دیگر است.

 

۵. لباس‌های خیلی باز نپوشید

اگر شما یک پیراهن با یقه باز می‌پوشید، تمرکز دیگران را به سمت یقه پیراهن خواهید برد و دیگر نیازی نیست که بازوها و پاهای شما برهنه باشند. این مسئله برای لباس‌های چسبان هم صدق می‌کند: پیراهنی که تنگ است با یک یقه بسته و بلندی دامن مناسب، بهتر به نظر می‌رسد، همچنین دامنی که بلندی آن تا بالای زانو است، اگر کمی گشاد باشد مانند یک دامن کوتاه و تنگ باعث نگاه خیره مردم نمی‌شود.

 

۶. تا آنجا که می‌توانید لباس‌های با کیفیت بخرید

ابتدا بگذارید از خودمان سلب مسئولیت کنیم. هیچ نیازی نیست که برای خریدن لباس‌های ضروری مانند تی‌شرت، لباس‌های پایین تنه، شلوار جین حساب بانکی خود را خالی کنید زیرا انتخاب‌های بسیار زیادی با کیفیت خوب و قیمت پایین برای این دسته از لباس‌ها موجود است. به جای اینکار، اگر می‌توانید پول‌های خود را برای آن دسته از لباس‌هایی خرج کنید که نسخه‌های ارزان قیمت آنها مانند نسخه‌های گران قیمت آنها عالی نیست. برای مثال یک شال گردن پشمی را می‌توانید با قیمت مناسب بخرید و سال‌ها از آن استفاده کنید اما پلیور به سرعت کش می‌آید و حالت خود را از دست می‌دهد. بنابراین اگر یک پلیور با کمی قیمت بالاتر بخرید که کیفیت خوبی دارد، دیگر نیاز نیست سال بعد یک پلیور دیگر با همان قیمت بخرید.

 

۷. استایل شخصی خودتان را داشته باشید

سعی کنید ظاهر بی‌عیب و نقص و متناسب خود را پیدا کنید. سپس سعی کنید به دنبال انواع مختلف آن استایل باشید. آن لباس‌هایی را تصور کنید که بیشتر از همه در آنها احساس راحتی می‌کنید. یا از اشخاصی که به شما نزدیک هستند، بپرسید که چگونه در بهترین حالت خود هستید. هنگامی که توانستید به این نتیجه برسید که چه استایلی برای شما بهترین است، انواع مختلف آن استایل را پیدا کنید.

 

۸. همه باید یک تی‌شرت کلاسیک سفید داشته باشند

یک تی‌شرت سفید خالص را انتخاب کنید و نه رنگ عاجی زیرا این دسته از رنگ‌ها به مروز زمان رنگ و رو رفته می‌شوند. یک تی‌شرت دکمه‌دار که دور کمر آن نوار دوزی شده یا در قسمت کمر تنگ می‌شود، می‌تواند ظاهر زنانه و ساعت شنی مانندی را به همه خانم‌ها بدهد. حتماً مطمئن شوید که سر شانه آن کاملاً اندازه شماست و خط‌های سر شانه دقیقاً سر جای مناسب خود قرار می‌گیرند، همچنین سر شانه‌هل نباید از پشت یا جلو تنگ باشند و کشیده شوند. برای جلوگیری از رنگ و رو رفته شدن لباس‌های پارچه‌ای، به جای لکه گیری کردن لباس وقتی که خشک است، آنها را مانند تی‌شرت‌های مردانه کامل بشویید و اتو کنید.

 

۹. الگوها و طرح‌ها را ترکیب کنید

تلفیق الگوها می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بگیرید و شیک شوید یا گویی که در تاریکی لباس پوشیده‌اید. با دنبال کردن این دستورالعمل‌ها می‌توانید به استایلی برسید که در بالا ذکر شد. همیشه رنگ‌های شبیه به یکدیگر و از یک خانواده را انتخاب کنید و ترجیحاً رنگ‌های زمینه آنها باید یکسان باشد. بعضی از طرح‌ها مانند کره و مربا هستند و فارق از همه چیز همیشه با یکدیگر سِت می‌شوند.

۱۰. جواهرات باید ظاهر شما را بهتر کنند

یک جفت گوشواره مناسب می‌تواند فرم صورت شما را زیبا کند. برای مثال، لیزی فرتوناتو، طراح جواهرات، می‌گوید که اگر فرم صورت شما گرد است، گوشوراه‌های کشیده صورت شما را استخوانی‌تر نشان می‌دهند و در طرف مقابل، اگر فرم صورت شما کشیده است، گوشواره‌های کوتاه و ضخیم، مانند گوشواره‌های گرد و کوچک، توجه‌ها را از کشیدگی صورت شما دور می‌کند و دیگر فرم چهرتان خیلی کشیده دیده نمی‌شود. اگر سینه‌های بزرگی دارید باید از گردنبدهایی بلندی استفاده کنید که طول آنها تا وسط سینه‌های شما یا حتی بلندتر است. پلاک یا آویزهای کشیده کامل روی بدن نمی‌خوابند و توجه‌ها را به سمت محیط اطراف خود جلب می‌کنند. در آخر، گوشواره‌های با رنگ روشن انتخاب کنید، مانند مرواید یا سنگ سفید تا صورت شما را درخشان کنند.

2 نظر برای “بهترین توصیه‌ها برای داشتن استایلی مناسب

 1. حسین هاشمی گفت:

  این پست را در وبسایت دیگری دیده بودیم ، اما در وبسایت شما بسیار کامل بود

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هدف ما رضایت خاطر شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.